Outsource the management of your property to us:

We will increase your revenues
We shorten void periods; we scrupulously charge tenants for repair

We will increase the safety of tenancy
We do selection of tenants, monitor the payments

We will save your time
We react to sudden problems and any notification’s from tenants

Our blog

Case Study - kawalerka w Warszawie 07.09.2015

Opiszę przypadek zakupionej przez Klientkę Mzuri z Hiszpanii kawalerki na warszawskiej Woli. Już od kilku lat obsługujemy jej mieszkanie na Ursynowie i jakiś czas temu poprosiła nas o doradztwo w znalezieniu kolejnego mieszkania pod inwestycję w Warszawie.

Jak długo trzeba przechowywać dokumenty związane z najmem mieszkania? 31.08.2015

Dzięki uprzejmości Roberta – dobrze nam znanego Fridomiaka chociażby z wpisów dotyczących „Codziennego przeglądu prasy”, „Inwestowania w garaże” i wielu innych tematów – dziś mam przyjemność zamieścić bardzo treściwy i praktyczny wpis dotyczący jednego z ważnych aspektów zarządzania najmem – archiwizowania dokumentów.  Ogromne dzięki Robert!!!

Nieuczciwi inwestorzy 14.08.2015

Do osiągnięcia wolności finansowej prowadzi bardzo wiele dróg. Źródłem pasywnych dochodów mogą być: odsetki z lokaty bankowej; tantiemy za napisaną książkę....

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem za granicą? 30.07.2015

W  Europie bez granic, mamy możliwości swobodnego inwestowania poza Polską. Ludzie często mnie pytają o opłacalność inwestowania w Bułgarii, w Albanii, w Hiszpanii czy w innych miejscach w Europie lub na świecie. Zawsze odradzam, bo wiem, że (a) inwestowanie jest ryzykowne oraz dodatkowo (b) nieruchomości zawsze są rynkiem o charakterze bardzo lokalnym. Nieznajomość lokalnych realiów zwiększa ryzyko inwestycyjne.

Zwyczaje związane z najmem w Brukseli 23.07.2015

Od Tomka, klienta Mzuri w Katowicach, otrzymałem bardzo szczegółowy opis procesu najmu w Brukseli, gdzie Tomek od jakiegoś czasu mieszka. Tam standardem rynkowym są już rozwiązania, które Mzuri dopiero od kilku lat stosuje i promuje w Polsce.

Inwestowanie w małe mieszkania versus lokale użytkowe 13.07.2015

Dlaczego w książce zachwalamy inwestowanie w mieszkania ponad inwestowanie w lokale użytkowe pod wynajem mimo, że te drugie dają wyższy zwrot z inwestycji, są mniej ryzykowne z punktu widzenia niepłacących najemców, zapewniają dłuższe okresy najmu? 

Ryzyko inwestowania w nieruchomości w Polsce 06.07.2015

Polska jest postrzegana na Zachodzie jako nadal niestabilny i niepewny inwestycyjnie kraj. Jak się okazało na niedawnym spotkaniu z Polonią w Glasgow, nie tylko przez cudzoziemców. Kilkoro uczestników spotkania zachwalało inwestowanie w UK jako pewniejszym rynku od Polski.

Bez pośrednika 30.06.2015

Jesteśmy zdania, że na początku swojej drogi inwestorskiej lepiej podeprzeć się pośrednikiem, także po to, żeby się od niego czegoś nauczyć, ale przede wszystkim po to, żeby ominąć czyhające na nas zagrożenia. Można tu dodać, że są pośrednicy, którzy wychodzą niejako naprzeciw samodzielności kupujących i oferują usługę ograniczoną tj jedynie obsługę prawną bez szukania nieruchomości.

Mzuri CFI 2 powołane! 22.06.2015

Mam przyjemność poinformować Was, że 10.06.2015 r. założyliśmy spółkę Mzuri CFI 2 Sp. z o.o. – kolejny wehikuł, dzięki któremu inwestowanie w mieszkania na wynajem stanie się dostępne również dla tych osób, które nie dysponują gotówką wystarczającą na zakup mieszkania.

Kolejne wpisy: 1 2 3 4 5 6 7 8 »